Autonieuws  |  De Tomaso: drie fabrieken, nu de auto nog

DeTomaso-logo
27 november 2010  |  13:41  |  Tekst:

De Tomaso heeft zeggenschap gekregen over de Siciliaanse Fiat-fabriek in Termini Imerese. Daarmee heeft DeTomaso zijn derde productiefaciliteit. In maart wordt voor het eerst het nieuwe model van het merk getoond.

De Italiaanse ex-Fiat en ex-SKF-topman Gianmario Rossignolo (79) probeert vanaf volgend jaar De Tomaso weer nieuw leven in te blazen. Onlangs kocht hij de merkenrechten daarvan en op de Autosalon van Genève moet voor het eerst het nieuwe model te zien zijn. Daarvan is al bekend dat het een SUV wordt. Eerder probeerde Rossignolo Isotta Fraschini opnieuw op de markt te brengen. In 1996 stond de Isotta Fraschini T8 op Genève. Die was gebouwd op basis van de Audi A8. Van dit project is verder echter nooit meer iets vernomen.
Als de productie van de huidige Lancia Ypsilon afloopt, neemt Fiat afscheid van de Termini Imerese-fabriek op Sicilië. Dat betekent dat er 1.400 banen verdwijnen in een regio die het toch al zo moeilijk heeft. De vestiging wordt overgenomen door het nieuwe DeTomaso. Dat meldt het vakblad Automotive News. Daarvoor deelt de Siciliaanse regering 350 miljoen euro subsidie uit.
Naast Termini Imerese heeft De Tomaso al de beschikking over een voormalige fabriek van toeleverancier Delphi in Livorno en de voormalige Pininfarina-fabriek in Grugliasco. Daarmee heeft Rossignolo de beschikking over 1.100 werknemers die op het moment uit publieke gelden worden betaald. De Tomaso hoopt op termijn drieduizend stuks van de SUV te gaan produceren en even zo veel exemplaren van een sedan en een coupé.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep