Autonieuws  |  Bevestigd: Pagani ‘C9’ komt in 2012

Pagani C9
19 november 2010  |  09:05  |  Tekst:

Het was al publiek geheim dat Pagani onder de codenaam C9 werkt aan de opvolger van de Zonda. Niemand minder dan Horacio zelf bevestigt nu dat de auto wordt gepresenteerd op de Autosalon van Genève in maart van het volgende jaar.

Regelmatig betrappen onze spionagefotografen prototypes van de Pagani C9. Inmiddels hebben die auto’s al 800.000 testkilometers afgelegd en nadert de ontwikkeling van het nieuwe model zijn einde. In een persconferentie bevestigt Horacio Pagani dat de auto op de komende Autosalon van Genève wordt gepresenteerd. In 2012 zal de productie starten.
De auto gaat voorlopig door het leven als C9 maar de definitieve typenaam wordt anders. AMG is opnieuw verantwoordelijk voor de motor. Die wordt zelfs speciaal voor de Italianen ontwikkeld. Het wordt een dubbelgeblazen V12 met een vermogen van 700 pk en een maximale trekkracht van 1.000 Nm. Als verbruik wordt 12 liter op 100 km beloofd en ook de CO2-uitstoot wordt scherp in de gaten gehouden omdat de auto ook in Californië wordt verkocht, waar de strengste eisen worden gesteld.
Tot slot omschrijft Pagani het nieuwe model als een “een gemakkelijke auto om te rijden die ook geschikt is voor dagelijks gebruik”.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep