Autonieuws  |  Ruig: Peugeot EX1 concept

Peugeot EX1
21 september 2010  |  16:23  |  Tekst:

Dit is de blikvanger van Peugeot op de Autosalon van Parijs. Hij heet EX1 en is de nieuwste concept car van het merk.

Peugeot bestaat tweehonderd jaar en om dat te vieren heeft het merk zichzelf een leuk speelgoedje cadeau gedaan. De EX1 is een tweezits roadster met een futuristisch uiterlijk. De auto is voorzien van twee elektromotoren met een totaal vermogen van 340 pk. Peugeot claimt dat hij verschillende wereldrecords heeft gebroken bij acceleratie met een staande start. Welke dat precies zijn, meldt Peugeot niet; in elk geval komt er bij volle acceleratie een kracht van 1G vrij. De voornaamste missie van de EX1 is dan ook om te laten zien wat er allemaal mogelijk is met elektrische auto’s.
De basis van de EX1 leende Peugeot bij concept cars uit het verleden als de Asphalte uit 1996 en de 20Cup uit 2005. Dat is samengevoegd met de kennis van Peugeots op het gebied van EV’s. De vormgeving sluit aan bij de nieuwste concepts als de SR1 en de BB1. Ook zijn er trekken van de RCZ. De druppelvorm moet zogen voor een optimale stroomlijn. De auto is slechts negentig centimeter hoog en 1,77 meter breed.
De portieren slaan naar achteren open en in het interieur zijn twee sportstoelen geplaatst. De bestuurder zit met vrijwel gestrekte benen net iets boven het asfalt en heeft de beschikking over twee bedieningshandles, zoals in een vliegtuig of bij een computerspel. Een windvanger zorgt er voor dat deze auto volgens Peugeot geschikt is voor dagelijks gebruik en dat er geen helm hoeft worden gedragen.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Unieke Sneak Preview van de Peugeot 208 (Advertorial)

Nieuw: De Peugeot 208. Medio april in de showroom, nu al te bewonderen.   Lees verder
  Peugeot 208 Teaser
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep