Autonieuws  |  Peugeot 3008 Hybrid4 pioniert als dieselhybride

Peugeot 3008 Hybrid4
23 augustus 2010  |  21:35  |  Tekst:

Maandag Peugeot-dag bij AutoWeek! Ditmaal hebben we heet nieuws in de vorm van de eerste dieselhybride van PSA, de 3008 Hybrid4.

De 3008 Hybrid4 dankt z’n naam aan de aandrijflijn. De dieselhybride combineert een 2,0-liter HDiF motor (163 pk) met een elektromotor. Die is goed voor 37 pk. De ’4’ in de naam staat voor de standaard aanwezige vierwielaandrijving. Het maximumkoppel is 500 Nm: 300 Nm van de dieselmotor en 200 Nm van de elektromotor. De CO2-uitstoot is 99 gram per kilometer. Bij de rijker uitgeruste versies is dit 104 tot 108 gram per kilometer.
De Hybrid4 kent verschillende manieren van aandrijving: ZEV, 4WD, Sport en Auto. Bij die laatste modus bepaalt de auto zelf wanneer er wordt overgeschakeld van diesel naar elektromotor en omgekeerd. ZEV spreekt voor zichzelf: de 3008 rijdt geheel elektrisch, mits de accu’s genoeg opgeladen zijn. De verbrandingsmotor springt alleen bij in het geval van felle acceleratie.
In 4WD-modus stuurt de diesel z’n kracht naar de voorwielen, de elektromotor draagt tegelijkertijd zorg voor de achterwielen. Hierdoor weet de 3008 Hybrid4 ook goed raad met regen en sneeuw, belooft Peugeot. De Sport-modus betekent tenslotte meer toeren en een ander schakelpatroon. Het vermogen wordt optimaal over alle vier de wielen verdeeld.
De Peugeot 3008 Hybrid4 debuteert naast de 508 op de Autosalon van Parijs. De productie zal plaatsvinden in het Franse Sochaux. In het voorjaar van 2011 komt de auto op de markt. Later volgend jaar volgt onder meer ook een 508 Hybrid4, ook met 200 pk.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AUTOWEEK TRIOTEST

Ford C-MAX 1.6 EcoBoost 150pk Titanium - Mercedes-Benz B 200 BlueEFFICIENCY - Peugeot 3008 GT 1.6 THP
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep