Autonieuws  |  Lancia Stratos ingedaald

Fenomenon Stratos
14 augustus 2010  |  10:49  |  Tekst:

Het project is nog in nevelen gehuld, maar het ziet er naar uit dat de Lancia Stratos zich opmaakt voor een wedergeboorte. Hij is al ingedaald, want de auto is gespot op het circuit van Balocco.

Op het internet is het de afgelopen week een drukte van belang geweest rond de terugkeer van de Lancia Stratos. Het verhaal werd aangewakkerd door het verschijnen van een korrelige foto van een prototype dat zijn rondjes reed op het circuit van Balocco, het vaste testcircuit van de merken van Fiat. In 2005 toonde ontwerpstudio Fenomenon een concept car van een moderne interpretatie van de Stratos uit de jaren ’70. De auto die afgelopen week op internet is verschenen, doet daar sterk aan denken. De naam van Jason Castriota wordt aan het ontwerp gelinkt. Hij is onder meer verantwoordelijk voor de lijnen van de Ferrari 599 Fiorano en de Bertone Mantide en is nu de ontwerper van Saab. Het Amerikaanse Car & Driver weet te melden dat hij begon met het ontwerp van de Stratos bij Pininfarina en het project later meenam naar zijn nieuwe werkgever Bertone. Daar werd overigens ook door Marcello Gandini de originele Lancia Stratos gemaakt. “Maar het is moeilijk denkbaar dat Chris Hrabalek van Fenomenon Design niet bij het project betrokken is,” aldus Car & Driver. Daarna was de vraag wat het doel van het project was. Aanvankelijk was de gedachte dat het zou gaan over een one-off voor een rijke klant. De auto zou zijn basis delen met de Ferrari 430 Scuderia. De Amerikanen weten echter opnieuw te melden dat de auto in productie gaat, al is die beperkt tot een paar honderd stuks – zoals bij de Alfa Romeo 8C. Wanneer we uitsluitsel krijgen over het project, weet nog niemand. Maar als de auto al zijn rondjes over Balocco rijdt, kan het niet lang meer duren.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Lancia Stratos kopersgids

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep