Autonieuws  |  Gereden: Mazda 5

Mazda 5
1 juli 2010  |  11:00

Komende herfst staat de volledig nieuwe Mazda 5 bij de Nederlandse dealers. De productie moet nog beginnen, maar wij konden in Oostenrijk al wat rondjes rijden met een pre-productie-exemplaar.

De nieuwe 5 oogt potenter, dankzij een stoerder smoelwerk. Het grilletje tussen de koplampen is verdwenen en daarvoor in de plaats is een enorme lachebek onder aan de neus gekomen. Ook de achterlichten zijn anders, maar het meest spraakmakende zijn natuurlijk de golfvormige plooien over de zijkanten.
De 5 is de Hans Klok onder de MPV’s dankzij Mazda’s ‘Karakuri’: de auto biedt zeer veel gebruiksgemak. De derde zitrij is in ons land overigens optioneel. We konden bij de introductie een paar rondjes om het paleis van Sissi rijden. Te kort om een volledig oordeel te vellen, maar het werd ons wel duidelijk dat Mazda het onderstel weer goed voor elkaar heeft. De 5 stuurt te licht om echt sportief te zijn, maar veel te scherp om voor ‘busje’ te worden versleten.

De volledige rij-impressie met de Mazda 5 is te lezen in AutoWeek 26, die nu in de winkels ligt.

 
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AUTOWEEK DUBBELTEST

Mazda 5 1.6 CiTD - Ford Grand C-Max 1.6 TDCI
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep