Autonieuws  |  Geely: 900 miljoen voor Volvo

Lee Shufu - Geely | Foto: ANP/AFP
31 maart 2010  |  13:11  |  Tekst:  |  Foto's: ANP/AFP

De deal tussen Geely en Volvo is rond. In het derde kwartaal wordt de zaak beklonken. Ondertussen zetten ze een zak geld klaar voor het Zweedse merk.

Geely koopt voor 1,8 miljard dollar Volvo van Ford. Daarmee is bij de Amerikanen de ‘Premier Automotive Group’, dat ooit bestond uit Land Rover, Jaguar, Aston Martin en Volvo, definitief ontmanteld. Als Volvo in het derde kwartaal wordt ingelijfd, gaan de Chinezen 900 miljoen dollar kapitaal in Volvo pompen. De plannen om vlug een grote Volvo-fabriek in Peking neer te zetten zijn volgens Geely-baas Li Shufu voorlopig even op de lange baan geschoven.
Het is niet de bedoeling dat Volvo wordt geïntegreerd in het Geely concern. “Volvo is een Noord-Europees merk en zal niet uit zijn geboortegrond worden getrokken. De toekomstige relatie tussen Geely en Volvo wordt er een als tussen twee broers en dus niet als vader en zoon,” vertelt Li.
Geely heeft slechts zestien procent van de omzet van Volvo en ongeveer de helft van het aantal mensen in dienst. Geely is in China vooral bekend als maker van kleine, goedkope auto’s. Door de overname van Volvo wil het aansluiting krijgen in de topklasse. Concurrenten van Geely werken op dat gebied bijvoorbeeld al samen met General Motors of Volkswagen. Bovendien moet Geely gaan profiteren van de kennis van milieuvriendelijke technieken bij Volvo.
Li Shufu meldt verder dat Volvo ook op de lange termijn in Europa auto’s zal blijven bouwen en zijn identiteit moet behouden. De vakbonden bij Volvo waren aanvankelijk tegen een deal met Geely en klaagden over het gebrek aan informatie dat Geely gaf. Intussen geven ze aan achter de overname te staan.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AUTOWEEK DUBBELTEST

BMW 328iA – Volvo S60 T5
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep