Autonieuws  |  Gereden: BMW X1

BMW X1
30 september 2009  |  14:47  |  Tekst:

Als het aan Duitse autofabrikanten ligt, is er nog ruimte genoeg voor allerlei leuke nichemodellen. Als onderdeel van die levensinstelling brengt BMW de X1 op de markt. Wij proberen hem.

Van de premium-merken is BMW dan wel de eerste die in dit segment met een suv komt, in de autowereld in zijn algemeen natuurlijk niet. Voorlopig lijkt een luxe uitgevoerde Volkswagen Tiguan een prima concurrent, en we hebben vaak genoeg geschreven dat VW zelf al laat was. Maar kopers van bijvoorbeeld een Kia Sportage zullen hun auto vermoedelijk niet hebben aangeschaft 'omdat BMW nog niets te bieden had'. Kijken we naar de standaard concurrentie dan is het merk dus weldegelijk de eerste met een C-segment SUV. Maar wacht, we mogen de X1 van BMW geen SUV noemen. En nog los van rare termen als SAV, is het BMW zelfs gelukt om een Europese typegoedkeuring te krijgen als station/sedan. Het moet niet gekker worden.
 
Achterwielaandrijving
In het echt is de auto lager dan op de foto. 'Audi A3 Sportback Allroad' is onze eerste gedachte. Dit model bestaat wel niet, maar dat zou 'de' concurrent zijn. Meer dan de nog te verschijnen Q3. Binnenin de auto verdwijnt dat idee weer. Hier krijg je toch een echt SUV gevoel: hoge zit, goed overzicht. De X1 is als eerste X-model ook verkrijgbaar met alleen achterwielaandrijving (S-drive), maar omdat die iets later op de markt komt, konden we vooralsnog alleen met de 2.0d met 4WD op pad.
De X1 voelt meteen als een BMW en rijdt beduidend beter dan bijvoorbeeld de oude X3. Hij biedt een veel directere besturing en ligt veel strakker op de weg. Voor de passagiers is het relatief harde onderstel wellicht een nadeel, maar eenmaal achter het stuur verdwijnt die klacht meteen. Niet merkwaardig als we kijken wat de Duitsers flikken met een mastodont als de X6, maar daardoor niet minder indrukwekkend.
 
Lees de volledige rij impressie in AutoWeek 41, die woensdag 7 oktober verschijnt.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AUTOWEEK DUBBELTEST

Audi Q3 - BMW X1
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep