Autonieuws  |  'Schuldeisers GM accepteren aandelenruil'

General Motors logo
31 mei 2009  |  00:12  |  Tekst:

General Motors heeft weer een belangrijke stap gezet in het proces om morgen uitstel van betaling aan te vragen. Een kleine meerderheid van de obligatiehouders heeft ingestemd met een voorstel van GM om deze obligaties om te zetten in aandelen.

Dat melden diverse Amerikaanse media. GM was de obligatiehouders in totaal 27 miljard dollar verschuldigd. In ruil voor hun coulance krijgen de obligatiehouders een belang van 25 procent in het 'nieuwe GM' dat na de herstructuring ontstaat.
De Amerikaanse overheid krijgt 55 procent van dat nieuwe GM in handen. Om uitstel van betaling aan te vragen, is het voor de autogigant ook noodzakelijk om overeenstemming te bereiken met de vakbonden. Deze hebben nog 20 miljard dollar tegoed om de ziektekosten van werknemers en gepensioneerden te dekken. Als de vakbonden GM dit bedrag kwijtschelden, krijgen zij een belang van 17,5 procent in het nieuwe General Motors.
De Amerikaanse overheid heeft General Motors tot nu toe 19,4 miljard dollar aan steun gegeven. Om de zaken op orde te krijgen, komt daar de komende periode nog eens 30 miljard dollar bij, aldus bronnen die aanwezig waren bij de onderhandelingen.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AUTOWEEK TRIOTEST

Citroen DS3 1.6 VTi So Chic - Ford Fiesta 1.6 Metal - Suzuki Swift 1.6 Sport
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep