Autonieuws  |  Audi Q7 in ‘t nieuw

Audi Q7
15 april 2009  |  00:01  |  Tekst:

De Audi Q7 is inmiddels alweer drie jaar op de markt. Tijd om de SUV weer even fijn te slijpen, dus. Audi trekt in Sjanghai het doek van de gefacelifte Q7.

Allereerst de uiterlijke wijzigingen. Audi heeft de grote grille een nieuw ontwerp meegegeven. De verticale chromen spijlen contrasteren met de zwarte hoogglans afwerking van het geheel. Het onderste deel van de grille is gespoten in een kleur die contrasteert met de carrosseriekleur. Ook nieuw is de onderkant van de voorbumper, die voortaan een beschermingsgedeelte voor de onderkant van de auto herbergt.
Audi biedt op de gefacelifte Q7 nieuwe adaptive light-verlichting aan. De LED-dagrijverlichting heeft een U-vorm. Ook de knipperlichten in de koplampunits maken gebruik van LED’s. De Q7 heeft standaard lichtmetaal met een diameter van 18 inch. Op de V6-modellen heeft dit lichtmetaal zeven spaken, de Q7’s met V8 hebben wielen met een spaak minder.
De kofferklep van de gefacelifte Q7 is in het kader van de gewichtsbesparing van aluminium. Ook voor de achterlichtunits gebruikt Audi LED’s. De Q7 komt in vier nieuwe kleuren: Ibis Wit, Graphite Grijs, Teak Bruin en Orca Zwart.
De Q7 is 5,09 meter lang en de wielbasis bedraagt 3,00 meter. De auto is als vanouds een zevenzitter, al is de achterste rij alleen geschikt voor personen met een lengte van maximaal 1,60 meter. De Q7 heeft een bagageruimte van 775 liter. Met neergeklapte achterste zitrijen bedraagt de inhoud 2.035 liter.
Een van de belangrijkste prioriteiten bij de facelift was het terugbrengen van de uitstoot. Daarom is de Q7 3.0 TDI Clean Diesel belangrijk. Deze heeft een gemiddeld verbruik van 8,9 liter per 100 kilometer. Het vermogen bedraagt 240 pk, het maximumkoppel 550 Nm. Deze SUV voldoet al aan de Euro 6-normen, mede door toepassing van een geavanceerd uitlaatgassencirculatiesysteem.
De 4.2 TDI heeft voortaan meer vermogen. Voorheen had –ie 326 pk, nu is dat 340 pk. Het maximumkoppel bedraagt 760 Nm. Maar ook bij de 4.2 TDI is het gemiddeld verbruik gedaald. De huidige verbruikt 11,1 liter per 100 kilometer, na de facelift is dit 9,9 liter per 100 kilometer. Dit komt mede door toepassing van de regeneratie van remenergie.
Het benzinegamma trapt af met de 3.6 V6. Deze heeft een vermogen van 280 pk. Het maximumkoppel bedraagt 380 Nm. Het gemiddeld verbruik ligt op 12,1 liter per 100 kilometer. De 4.2 V8 heeft een vermogen van 350 pk en een maximumkoppel van 440 Nm. Gemiddeld verbruikt deze Q7 12,7 liter per 100 kilometer.
Luchtvering behoort tot de standaarduitrusting op de 4,2- en de 6,0-liter TDI. Het S-line pakket biedt daarnaast nog een ander design voor de bumpers, een zwart interieur met alcantara/lederen sportstoelen, aluminium afwerking (optioneel met pianolak), 20 inch lichtmetaal en een steviger onderstel.
Tot slot blijft ook de 6.0 V12 TDI in productie. Z’n machtige diesel met 500 pk en 1000 Nm zorgt nog steeds voor forse prestaties. 0 tot 100 kilometer per uur kost 5,5 seconden en z’n top is begrensd op 250 kilometer per uur. Het gemiddeld verbruik bedraagt 11,3 liter per 100 kilometer.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AUTOWEEK DUBBELTEST

Audi Q7 3.0 TDI Clean Diesel - Land Rover Discovery 4 3.0 TDV6
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep