Autonieuws  |  Downsizing met Toyota Corolla

Toyota Corolla
3 april 2009  |  09:02  |  Tekst:

Toyota spreidt de nieuwe 1,3-liter benzinemotor over heel wat modellen uit. Ook de Corolla is nu leverbaar met de 100 pk sterke krachtbron en die heeft een A-label. Het betekent op termijn het einde voor de 1.6 VVT-i in de Corolla. En ook de 1.4 D-4D doet zijn intrede.

De 1.3 bezorgt de Corolla, die er alleen als sedan is, een gemiddeld verbruik van 5,7 liter per 100 kilometer. Daarmee stoot hij maar 133 gram CO2 per kilometer uit en dat levert niet alleen een A-label op, hij komt ook in aanmerking voor 20% bijtelling.
Toyota geeft alleen een top op van 180 km/h, wat de Corolla 1.3 klaarspeelt op de sprint van 0 naar 100 wordt nog niet opgegeven.
De Corolla 1.6 VVT-i met 124 pk, blijft naast de nieuwe motor leverbaar. Toyota vraagt 19.250 euro voor de 1.3 Comfort, als Aspiration kost hij 20.750 euro.
Dieselen met de Corolla kan voortaan met de 1.4 D-4D-F met 90 pk. Deze bescheiden diesel verbruikt gemiddeld 1 op 21,3 (4,7 l/100 km) en dat komt neer op een CO2-uitstoot van 125 gram per kilometer. De 1.4 met B-label komt naast de 2.0 D-4D-F met 126 pk. De prijzen van de nieuwe dieselversie beginnen bij 24.250 euro.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AUTOWEEK DUBBELTEST

Chevrolet Cruze - Toyota Corolla
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep