Autonieuws  |  Renault Mégane RS: 250 pk

Renault Mégane RS
3 maart 2009  |  12:48  |  Tekst:

Renault laat ons op de Autosalon van Genève kennismaken met de nieuwe RS. De kunstenaars van Renault Sport uit Dieppe hebben het nieuwe model voorzien van ruim voldoende kracht: de middenklasser heeft 250 pk onder de kap.

Renault Sport heeft een moeilijke taak om de vorige Mégane RS te overtreffen, maar dit moet de auto worden die het moet gaan doen. Hij is opnieuw voorzien van de 2,0-liter turbomotor die ditmaal tot 250 pk is opgeschroefd. Jammer genoeg zijn er nog geen prestatiescijfers. Het maximale koppel is naar 340 Nm bij 5.500 tpm gegaan. De twin scroll turbo moet zorgen voor voldoende vermogen bij alle toerentallen.
Renault meldt dat er is gewerkt aan de elektrische stuurbekrachtiging om de besturing preciezer te maken en het contact met de weg te verbeteren. De Mégane Renaultsport 250, zoals dit beestje officieel heet, is verder voorzien van LED dagrijverlichting in de voorbumper en een splitter die moet doen denken aan de R28 F1-auto. In het interieur kan de bestuurder zich verlekkeren aan aluminium pedalen, een Renaultsport stuurwiel en een analoge toerenteller die zowel laat zien als laat horen wanneer het ideale schakelmoment is bereikt.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AUTOWEEK TRIOTEST

Ford Focus Wagon 1.6 EcoBoost 182pk/Opel Astra Sports Tourer 1.6 Turbo/ Renault Mégane Estate TCe 180
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep