Autonieuws  |  Lekker kwijlen bij de Pagani Zonda R

Pagani Zonda R
9 februari 2009  |  11:22  |  Tekst:

De Pagani Zonda R is de circuitversie van de schepping van Horacio Pagani. Hij wordt al een tijdje gebouwd. Omdat we in deze tijden wel een octaanshot kunnen gebruiken, konden we deze serie nieuwe foto’s niet laten liggen.

Wat dacht je hier van: een 750 pk sterke 6,0-liter V12 van AMG in een sportauto die niet meer weegt dan 1.070 kilo. We hebben het over de Pagani Zonda R, die ondanks dat het een circuitracer is, niets van zijn schitterende detaillering is verloren. Het lage gewicht dankt hij onder meer aan monocoque die is opgetrokken uit koolstofvezel-titanium composietmateriaal.
Zijn pk-gewichtsverhouding komt op 701 pk per ton of 1,43 kilo per pk. Afhankelijk van de afstelling haalt de Zonda R 350 km/u en kan hij in 2,7 seconden van 0 naar 100 km/u. De keramische remschijven zorgen er volgens de fabrikant voor dat het afremmen van 100 naar 0 km/u nóg sneller gaat. En wie zijn wij om daaraan te twijfelen?
De Zonda R wordt in een zeer beperkte oplage gebouwd. Dat deze auto wat mag kosten, spreekt voor zich. Pagani rekent 1.460.000 euro zonder belastingen. Gelukkig maar dat je over een race-auto, die niet op kenteken kan worden gezet, geen BPM hoeft af te dragen. Want op korting uit Den Haag hoef je met een Pagani zeker niet te rekenen.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Pagani Zonda kopersgids

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep